Spring naar content

De dijk is behouden – mensen gered

Dat is de titel van het paneel dat vorige week maandag aan de Zwingelspaansedijk is onthult. 69 jaar geleden kwamen er tijdens de watersnoodramp 101 mensen om. Watersnoodwoning/Museum Heijningen is initiatiefnemer. Het bord is de zesde in een reeks panelen in de polders rond Heijningen. De onthullers van het bord, burgemeester van Moerdijk Aart-Jan Moerkerke en KMA-commandant René Baksteen, zijn zich bewust van het historische en emotionele belang van de plek.

Tijdens de watersnoodramp op 1 februari 1953 verloren 103 Moerdijkse inwoners het leven. Vooral Heijningen werd hard getroffen. Daarmee maakte de stormvloed een onuitwisbare indruk op het leven voor de mensen in het gebied tussen de rivieren Mark-Dintel en het Hollands Diep. Aan de hand van oud fotomateriaal en verhalen voeren de herinneringspanelen je onderweg mee naar de gebeurtenissen tijdens en na de ramp.

Lees het verhaal van de onthulling van het zesde bord verder via deze link.