Documentaireserie over suikerindustrie

Omroep Brabant zendt vanaf 1 september de tiendelige documentaireserie Suikerhoek uit. Een serie gemaakt door Raoul de Zwart. De uitzending begint om 17.54 uur.

In deze serie duikt filmmaker Raoul de Zwart in het kleurrijke zoete verleden van de Zuidwesthoek van Brabant. Plotseling verrezen daar immers zo’n 150 jaar geleden fabrieken zo groot als kathedralen. Aangedreven door meer dan manshoge stoommachines produceerden ze van september tot januari suiker uit bieten. Deze kleine industriële revolutie kende nergens zijn weerga in Nederland. Suikerhoek vertelt aan de hand van interviews en talrijk nooit eerder gepubliceerd foto- en filmmateriaal het verhaal van de suikerboeren en -baronnen, de arbeiders en de innovaties en deze industrie.

 

Bekijk hier de trailer!