Spring naar content

Ondertussen in Moerdijk: grilt Rienus het vlees bruin

Ondertussen in Moerdijk …

  Grilt Rienus het vlees bruin!

 

Een positieve mindset, een flinke portie lef en een creatieve geest. Daarmee helpen onze ondernemers hun trouwe schare fans de coronacrisis door. Benieuwd wat zich afspeelde in Moerdijk toen de deuren gesloten bleven? Wij nemen je mee in de wereld van …

 

Naam: Rienus en Sonja Leijten
Leeftijd: 64 en 57 jaar
Beroep: eigenaren Eethuis De Polder en cafetaria
Plaats: Heijningen

 

 

 

Bijna 10 jaar lang runnen Rienus en Sonja Eethuis Grill De Polder en een cafetaria aan de Oude Heijningsedijk. Een horecazaak runnen zit bij beide in het bloed. Iedereen kent Rienus en Sonja! Rienus start zijn horecaverleden bij Het Keldertje in Willemstad. Daarna hebben zij jarenlang het Vossenhol gerund. “Het waren mooie tijden”, vertelt Rienus.

Onze horecaman geniet van een sappig stukje barbecuevlees. “Als eerste in de regio begon ik met verkoop van gegrilde gerechten”, zegt Rienus trotst. “De gasten komen graag terug”, vult Sonja aan. Het coronavirus gooide geen roet in het eten. Hij bleef het vlees bruin bakken. “Ik ben gestart met bezorgen van gegrilde gerechten”, aldus onze chef-kok.

De toetjes van vrouwlief

Bij de op houtskool gebakken gerechten mag een homemade toetje als afsluiting niet ontbreken. “Mijn vrouw Sonja maakt zelf toetjes”, glimlacht manlief. Iedere week een grillmenu met toetje. “Onze gasten waarderen dit enorm ”.

Door hun inspanningen ontvangen zij veel positieve reacties. Hierbij vliegen niet alleen de grillgerechten over de toonbank, ook de verse frietjes net heerlijke snacks worden gretig besteld.

De deuren zijn open!

Met een andere indeling openen zij hun deuren. De tafels en stoelen staan op gepaste afstand van elkaar. “Het is wennen”, zegt onze gezellige horecaman. Rienus en Sonja kunnen minder klanten binnen ontvangen. Het terras is groter geworden. “Wij hopen op mooie warme zomeravonden”, zegt Rienus.

Op 22 juli aanstaande openen zij ook de deuren voor heerlijke lunchgerechten. “Van woensdag tot en met zondag”, zegt Sonja. “Vanaf 12.00 uur ben je welkom”, vult Rienus aan. Hij en vrouwlief ontvangen hun klanten graag met open armen. “Maar wel op gepaste afstand en voor de kids liggen speeltjes, kleurplaten en de potloden klaar!”

Na onze overwinning op corona gaan Rienus en Sonja…

Terug naar hoe het ooit was! Alle tafels, stoelen en barkrukken schuiven zij weer naar binnen. Rienus en Sonja missen hun sociale contacten. Even een biertje doen aan de bar of knuffel zit er niet in!” aldus Sonja. Toch hebben onze horecaman en -vrouw nog een boodschap aan ons …

“Houtskool!”

Kom snel een hapje eten en geniet van een heerlijk stukje vlees! “Op houtskool gegrild”, sluit Rienus af. “En blijf vooral gezond!”, roept Sonja erachteraan.

 

Ken je iemand met mooi initiatief of heb je zelf een superleuk idee dat je met ons wilt delen? Mail dan naar vvv@moerdijk.nl