Ondertussen in Moerdijk: neemt Jos iedere woensdag een kijkje in het museum

Ondertussen in Moerdijk …

         neemt Jos iedere woensdag een kijkje in het museum!

Een positieve mindset, een flinke portie lef en een creatieve geest. Daarmee helpen onze ondernemers hun trouwe schare fans de coronacrisis door. Benieuwd wat zich afspeelt in Moerdijk toen de deuren gesloten bleven? Wij nemen je mee in de wereld van …

 

 

Naam: Jos Huijbregts
Leeftijd: 74 jaar
Beroep: secretaris Nationaal Vlasserij- en Suikermuseum
Plaats:  Klundert

 

 

 

 

In de westhoek van Noord-Brabant verbouwt men al eeuwen de grondstof vlas voor de productie van vlaslint, linnen of lijnolie en suikerbieten voor de productie van suiker. Middenin dit gebied, in het vestingstadje Klundert, staat het Vlasserij-Suikermuseum. Van de honderden grondstoffen verwerkende bedrijven is alleen de suikerfabriek overgebleven, wat zeer uniek is. Het museum neemt je mee op ontdekkingstocht van vroeger naar nu.

Na jaren bij de Suiker Unie te hebben gewerkt is Jos op zijn 58ste met pensioen gegaan. Na deze periode is Jos vrijwilliger geworden bij het Nationaal Vlasserij- en Suikermuseum. De afgelopen tien jaar is hij secretaris van het museum. Jos neemt je graag mee in het verhaal van de oorsprong van de suikerbiet.

Iedere woensdag een kijkje nemen!

Door de coronamaatregelen is sinds maart de gerestaureerde domeinboerderij gesloten voor publiek. “Wij werken met een grote groep vrijwilligers die bijna allemaal tot de risicogroep horen”, legt Jos uit. Het is een te groot risico om het museum te openen. “We hebben veel boekingen moeten afzeggen”, zegt hij spijtig. In mei zijn de boerderijdeuren op een klein kiertje gezet. “Iedere woensdag komen een aantal vrijwilligers bij elkaar voor een bakje koffie”, glimlacht Jos. Het samen zijn is een gemis. Naast de koffie wordt er gewerkt. Een aantal vrijwilligers maken een vlaskooi. Jos hoopt dat hij snel rondleidingen kan geven. “Dat is het leukste om te doen!”, glimlacht Jos.

Vanaf 1 september…

“Is het museum weer open voor publiek”, aldus de secretaris. Jaarlijks bezoeken grote groepen mensen het museum. Stichting Zonnebloem en KBO (ouderenbond) weten de weg naar het museum te vinden. Touringcarbedrijven parkeren regelmatig hun bus voor het museum. “Grote groepen ontvangen zal dit jaar niet meer gebeuren”, zegt onze suikerverteller spijtig. “Door het volgen van de looproute en via de audiotour is iedereen als individueel of gezin dan wel van harte welkom“, laat Jos weten. “Van dinsdag tot met zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur”, voegt hijtoe.

Na de overwinning op corona gooit Jos…

“De deuren van het museum helemaal openzetten!”, roept Jos spontaan. “Met wat aanpassingen en een vaste looproute zijn de grote groepen meer dan welkom!” Jos zijn persoonlijke boodschap past hierbij perfect …

“Tot snel”

“Hou vol, denk aan jezelf en hopelijk tot snel!”, sluit Jos af.

Ken je iemand met een mooi initiatief of heb je zelf een superleuk idee dat je met ons wilt delen? Mail dan naar vvv@moerdijk.nl