Spring naar content

Ondertussen in Moerdijk: plant Ans coronavrije activiteiten

Ondertussen in Moerdijk …

  Plant Ans coronavrije activiteiten!

 

Een positieve mindset, een flinke portie lef en een creatieve geest. Daarmee helpen onze ondernemers hun trouwe schare fans de coronacrisis door. Benieuwd wat zich afspeelde in Moerdijk toen de deuren gesloten bleven? Wij nemen je mee in de wereld van …

 

 

Naam: Ans Wijtvliet
Beroep: Penningmeester Stichting Fort Sabina
Plaats: Heijningen
 

 

Op het kruispunt van Noord-Brabant, Zuid-Holland en Zeeland ligt het strategisch gelegen Fort Sabina. Het oude verdedigingsfort laat je als bezoeker meevoeren naar tijden van militaire aanvallen op Holland via het water. Het is puur genieten van de combinatie van kunst, historie, natuur én culinaire verwennerij. Na een geslaagde opening en presentatie van het gloednieuw programma 2020 sloot vrouwe Sabina in maart haar poorten. Achter de gesloten deuren plant Ans samen met de werkgroep programmering en Marelle Dekkers van de Kletsmajoor het nieuwe programma 2.0! “Hoe plan ik coronavrije activiteiten op het beste bewaarde geheim van West-Brabant?” vraagt Ans zich af.

Op anderhalve meter picknicken

Zin om wat te drinken, een heerlijke lunch of een picknick. “Op het terras van brasserie De Kletsmajoor is het altijd gezellig”, zegt Ans. In de brasserie zwaait Marelle de scepter. “Zij heeft het picknicken op anderhalve meter bedacht”. “Een groot succes”, glimlacht de penningmeester. “Met goed gevulde picknickmanden en een mooi plekje rondom het fort genoot iedereen van de heerlijke lekkernijen”.

Coronavrij activiteiten

Op 1 juni haalt vrouwe Sabina de poorten van het slot. “Het was een mooie dag!”, vertelt Ans. “De hele dag door kwamen fietsers en wandelaars genieten van de rust op het fort”. Nu het fort open is plant het team vooral kleinschalige activiteiten, zoals natuurdoedagen, de zomervakantieweek en het openluchttheater. Geschikt voor jong en oud. Er is altijd iets te doen! Bezoekers luisteren naar de vermakelijke verhalen van Menno van Coehoorn. Kinderen zoeken naar diertjes op het fort. Rondom het fort is ruimte genoeg! “De anderhalvemeterregel aanhouden is niet moeilijk”, aldus Ans. Nieuw dit jaar zijn fortlezingen en in september organiseert de werkgroep een kunstweek. “Houd onze evenementenkalender op onze website en natuurlijk facebook in de gaten!”, zegt de coronavrije planner.

Na de overwinning op corona gaat…

Het plannen van activiteiten door, zoals het bevrijdingsfeest in november. “Dat lijkt mij een mooie afsluiting van dit onfortuinlijke jaar”, zegt de gastvrouw. Ans haar persoonlijke boodschap past hierbij perfect …

“Een gastvrije groet”

“Vanaf Fort Sabina”, sluit Ans af. Kom snel genieten van onze “coronavrije” activiteiten en al het lekkers wat brasserie De Kletsmajoor biedt”.

Ken je iemand met een mooi initiatief of heb je zelf een superleuk idee dat je met ons wilt delen? Mail dan naar vvv@moerdijk.nl