Spring naar content

Ondertussen in Moerdijk: ruimt Leo het Mauritshuis op

Ondertussen in Moerdijk …

  Ruimt Leo het Mauritshuis op!

 

Een positieve mindset, een flinke portie lef en een creatieve geest. Daarmee helpen onze ondernemers hun trouwe schare fans de coronacrisis door. Benieuwd wat zich afspeelt in Moerdijk nu de deuren gesloten blijven? Wij nemen je mee in de wereld van …

 

Naam: Leo Jegen
Leeftijd: 61 jaar
Beroep: gastheer Mauritshuis
Plaats: Willemstad

 

 

 

Leo werkt sinds februari op één van de mooiste locaties in Willemstad: het Mauritshuis. “Dit mooie pand vormt een ontmoetingsplek, infocentrum en het decor van je huwelijk of partnerschap in één”, vertelt Leo.

Door de coronamaatregelen kon hij niet lang genieten van de gebruikelijke reuring in het monumentale gebouw. Sinds maart is het pand gesloten voor publiek, al gaan huwelijken er nog wel door. “De ruimtes zijn zo ingericht dat de stoelen op 1,5 meter staan”, aldus de gastheer. Zodra het feestgezelschap de zaal verlaat, duikt Leo andere ruimtes in …

Van commerciële spil naar archivaris

Nu het Mauritshuis gesloten is, heeft Leo de tijd hier eens goed op te ruimen. Met de aankomende verbouwing bleek dat geen overbodige luxe. De afgelopen jaren groeide het historische pand namelijk uit tot één grote opslag. “Van waardevolle spullen tot prullaria. Ik wist niet dat ik het beroep archivaris in mijn bloed heb zitten”, glimlacht Leo.

Het contrast met zijn vorige baan kon niet groter. “Ik kom uit de commerciële wereld. Voor mijn oude werkgever Honda vloog ik de hele wereld rond.” Juist in zijn nieuwe rol komt die commerciële ervaring goed van pas.

“Nu alles opgeruimd is, kunnen we ons gaan voorbereiden op de verbouwing zelf. Met interactieve exposities willen wij de bezoeker ‘verleiden’ ook de rest van de Stelling van Willemstad te gaan ontdekken”, aldus de trotse gastheer.

Na de overwinning op corona gooit Leo…

“De deuren van het Mauritshuis openen!”, roept Leo spontaan. “Met wat aanpassingen en een vaste looproute zijn bezoekers meer dan welkom!” Leo’s persoonlijke boodschap past hierbij perfect …

“Kom zeker langs na de verbouwing”

De huidige toeristische informatiefunctie van het Mauritshuis wordt uitgebreid. “Van een informatief museum naar een belevingscentrum”, zegt Leo. Een bezoek aan het ‘nieuwe’ Mauritshuis is zeker de moeite waard. “Kom daarom zeker langs als de verbouwing gereed is”, sluit Leo af.

Ken je iemand met een mooi initiatief of heb je zelf een superleuk idee dat je met ons wilt delen? Mail dan naar vvv@moerdijk.nl