Hop-On Hop-Off vanaf vandaag gratis door de Stelling van Willemstad. Deze nieuwe shuttledienst rijdt van woensdag t/m zondag op en neer tussen Bezoekerscentrum Het Mauritshuis en de forten De Hel en Sabina. De dienst eindigt op maandag 26 september.
Haltes
Bij deze nieuwe dienst horen ook nieuwe haltes. Deze vind je tegenover Bezoekerscentrum Het Mauritshuis, voor de ingang van Fort De Hel en op de parkeerplaats van Fort Sabina aan de Fortweg. Je kunt deze haltes herkennen door het grote HALTE-bord en het daaronder hangende infobord met de dienstregeling.
Dienstregeling
Reis je graag mee? Reserveren is niet nodig. Je kunt gewoon wachten op de shuttlebus bij één van de drie haltes. Hieronder de richttijden voor aankomst en vertrek vanaf elke locatie.
halte Mauritshuis | halte Fort De Hel | halte Fort Sabina |
11.00 uur | 11.10 uur | 11.20 uur |
11.30 uur | 11.40 uur | 11.50 uur |
12.00 uur | 12.10 uur | 12.20 uur |
12.30 uur | 12.40 uur | 12.50 uur aankomst |
13.35 uur vertrek | ||
13.45 uur | 13.55 uur | 14.05 uur |
14.15 uur | 14.25 uur | 14.35 uur |
14.45 uur | 14.55 uur | 15.05 uur |
15.15 uur | 15.25 uur | 15.35 uur |
15.45 uur | 15.55 uur | 16.05 uur laatste rit |
16.15 uur laatste rit | ||
16.25 uur eindhalte |
Opening Fort Buitensluis
In het weekend van 14-15 augustus, tijdens het Open Monumentenweekend op 11-12 september en in het weekend van 23-24 oktober is Fort Buitensluis open voor publiek. Vanaf Willemstad bereik je dit fort gemakkelijk via een overtocht met Veerdienst Anna naar Numansdorp over het Hollands Diep. De aankomsthaven ligt direct naast het fort!
Fort Bovensluis en Fort Prins Frederik
In totaal bestaat de Stelling van Willemstad uit vijf forten en twee vestingsteden: Willemstad én Klundert. Ook in Klundert is het prima vertoeven. In zowel Bezoekerscentrum Het Mauritshuis als ons informatiepunt in De Stad Klundert ontdek je meer over deze vestingstad.
Fort Bovensluis maakt momenteel onderdeel uit van Camping Bovensluis. In het fort vind je een restaurant/feestzaal. Check voor meer informatie over deze locatie de website Fort.Bovensluis.nl Ondertussen wordt op Fort Frederik (Goeree-Overflakkee) hard gewerkt om ook dit fort in de toekomst toegankelijk te maken voor publiek.
Op initiatief van gemeente Moerdijk
De shuttledienst is een initiatief van gemeente Moerdijk om jou als bezoeker de kans te geven je bezoek aan de Stelling gemakkelijk uit te breiden naar andere locaties. Wij hopen je snel te zien in de Stelling van Willemstad!